

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Interface | RS422, RS485 |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 3.6 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 450 µA |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 20 Mbps |
| Simplex/Duplex | Full |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Receiver Hysteresis | 25 mV |
Stock: 296
Distributors
pcbx
Unit Price$3.82978
Ext.Price$3.82978
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.82978 | $3.82978 |
| 10 | $2.93498 | $29.34980 |
| 25 | $2.71151 | $67.78775 |
| 50 | $2.59028 | $129.51400 |
| 100 | $2.47447 | $247.44700 |
| 300 | $2.36384 | $709.15200 |
| 500 | $2.25816 | $1129.08000 |
| 1000 | $2.15724 | $2157.24000 |
